До уваги мешканців Мар’їнської міської громади та землекористувачів усіх форм власності

Дата: 12.05.2021 12:27

Згідно з частиною 5 статті 39 Закону України «Про тваринний світ» повідомляємо, що у період масового розмноження диких тварин з 1 квітня до 15 червня оголошується так званий «СЕЗОН ТИШІ» - період протягом якого забороняється проведення заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. Суворо забороняється проведення робіт та заходів, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою, спричиняти шумові хвилі та турбувати тварин:

• Пальбу;
  • Проведення вибухових робіт, феєрверків;
  • Санітарного вирубування лісу;
  • Використання моторних маломірних суден;
  • Проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Згідно статті 87 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за порушення вимог охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин винні особи зобов’язані будуть сплатити штраф:

громадяни – від 510 до 850 гривень,

посадові особи – від 850 до 1190 гривень.

За невжиття заходів щодо запобігання загибелі диких тварин, погіршення середовища їх перебування та умов міграції або добування диких тварин, які зазнають лиха, загрожує штраф у розмірі від 850- 1190 гривень.

Також зауважуємо, що з метою створення сприятливих умов для природного відтворення риби та інших водних біоресурсів під час нерестового періоду на природних водоймах законодавством заборонено ведення промислового та любительського рибальства у місцях нересту водних біоресурсів, а також добування водних біоресурсів на час ходу риби на нерест у період ікрометання.