В м.Мар’їнка пройшов тренінг «Права жінок, постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, та відповідні юридичні процедури»
Сьогодні в молодіжному центрі «Вікторія» м.Мар’їнка пройшов тренінг «Права жінок, постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, та відповідні юридичні процедури». Участь у тренінгу взяли працівники структурних підрозділів Мар’їнської міської військово-цивільної адміністрації, представники громадськості та жителі міста Мар’їнка. Захід проведено Міжнародним Благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров?я» в партнерстві зі Структурою ООН з питань гендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок – ООН Жінки в Україні.
Учасники тренінгу підвищили рівень правової обізнаності щодо прав жінок, відповідних правових процедур, а також механізмів захисту від домашнього насильства.
Щороку понад 1,1 мільйона українок страждають від домашнього насильства . Однак лише кожна десята звертається за допомогою. Серед причин, чому жінки не розкривають інформацію про те, що потрапили в ситуацію насильства, є традиційні українські гендерні стереотипи про те, що домашнє насильство є приватною справою, і його не слід виносити за межі сім?ї.
Україна зробила кілька важливих кроків, спрямованих на покращення ситуації. У грудні 2017 року було прийнято Закон «Про запобігання та протидію домашньому насильству». На початку 2019 року домашнє насильство було криміналізоване. Закон передбачає низку послуг для постраждалих від домашнього насильства, а також гарантує неминучість покарання для винних у вчиненні насильства.