Про перехід на загальну систему ФОП – платників єдиного податку

Дата: 19.07.2021 10:41

Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області звертає увагу, що у випадку, якщо фізичні особи – підприємці (далі – ФОП) – платники єдиного податку порушують умови, визначені Податковим кодексом України (далі – ПКУ) для перебування на спрощеній системі оподаткування, то такі платники зобов’язані з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) періодом, у якому здійснене порушення, перейти на загальну систему оподаткування.

Окрім того, вказані ФОП в податковій декларації платника єдиного податку повинні додатково відобразити окремо доходи, отримані від здійснення операцій, які не дають права на застосовування спрощеної системи оподаткування, та застосувати до них ставку єдиного податку в розмірі 15 відсотків.

Відповідно до п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ, зокрема, у таких випадках:

– у разі перевищення протягом календарного року обсягу доходу, встановленого п. 291.4 ст. 291 ПКУ;

– у разі застосування платником єдиного податку іншого способу розрахунків, ніж зазначені у п. 291.6 ст. 291 ПКУ (однією з умов перебування ФОП на спрощеній системі оподаткування є здійснення розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, послуги) виключно в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій формі));

– у разі здійснення видів діяльності, які не дають права застосовувати спрощену систему оподаткування, або невідповідності вимогам організаційно-правових форм господарювання;

– у разі перевищення чисельності фізичних осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником єдиного податку (для другої та третьої груп);

– у разі здійснення видів діяльності, не зазначених у реєстрі платників єдиного податку.