Закликаємо громадян відповідально ставитися до збереження лісових насаджень!

Дата: 23.10.2021 13:27

Марїнська міська військово-цивільна адміністрація доводить до відома громадян, що відповідно до Порядку заготівлі другорядних лісових матеріалів та здійснення побічних лісових користувань, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України № 449 від 23 квітня 1996 року та статті 18 Лісового Кодексу України громадяни України мають право на тимчасове користування лісами для заготівлі другорядних лісових матеріалів, до яких відноситься сухе листя, хвоя, кора, дрібні гілки.

Для здійснення санкціонованої заготівлі деревини необхідно отримати спеціальний дозвіл - лісорубний квиток або лісовий квиток, що видається безоплатно, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства.

Несанкціонована рубка сухостою тягне за собою адміністративну відповідальність згідно статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме: незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від тридцяти до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста пятдесяти до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Питання збереження лісових ресурсів знаходиться на постійному контролі Марїнської міської військово-цивільної адміністрації.

Так, сьогодні у лісопосадці поблизу с.Антонівка Марїнської громади працівниками Національної поліції було виявлено факт незаконної вирубки дерев.

Закликаємо громадян відповідально ставитися до збереження лісових насаджень!