Застосування підприємцями РРО/ ПРРО у 2021-2022 роках

Дата: 03.11.2021 11:12

З 01.01.2021 р. по 01.01.2022 р. діє перехідний період. Наразі не застосовувати РРО та/або ПРРО можуть платники єдиного податку 2–4 груп (ФОП), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної зарплати на початок цього звітного року (1320000 грн), незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

• реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
  • реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послугу сфері охорони здоров’я;
  • реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

При перевищенні граничного обсягу доходу у 1320000 грн застосовувати РРО та/або ПРРО слід розпочати з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжити в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.

А ось ФОП-єдинники 1 групи не застосовують РРО/ПРРО і у 2021 році (п. 296.10 ПКУ).

Щодо ФОП-загальників, вони застосовують РРО/ПРРО на загальних підставах відповідно до Закону № 265.

ФОП, які мають право не застосовувати РРО та/або ПРРО, також визначені у:

• ст. 9 Закону № 265 – такі суб’єкти господарювання при розрахункових операціях не застосовують РРО/ ПРРО та розрахункові книжки;
  • Переліку, затвердженому постановою КМУ від 23.08.2000 р. № 1336 – цим суб’єктам господарювання дозволено проводити розрахункові операції без застосування РРО/ ПРРО з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій.

РРО/ПРРО не застосовується, якщо ФОП приймає безготівкові оплати. Безготівковими вважаються оплати без використання платіжних карток, коли:

• гроші з рахунку покупця переводяться на поточний рахунок продавця/виконавця.
  • покупець вносить оплату через банк, для зарахування на рахунок ФОП.

При готівкових розрахункових операціях, оплатах платіжними картами обов’язкове застосування РРО/ПРРО.

З 1 січня 2022 року всі ФОП зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО незалежно від виду діяльності, окрім:

• тих, хто належить до 1 групи;
  • тих, хто приймає платежі виключно у безготівковій формі (оплата платіжними картками вважається готівковою операцією і вимагає РРО);
  • тих, хто здійснює торгівлю за готівку на ринках;
  • тих, хто здійснює на ринках торгівлю продуктами власного господарства.

Мар’їнська ДПІ нагадує платникам про можливість спілкування з органами державної податкової служби в режимі онлайн за допомогою Електронного кабінету. Податківцями постійно надається практична допомога з активації ключів та використання Електронного кабінету. Вхід до Електронного кабінету здійснюється за посиланням   https://cabinet.tax.gov.ua.

З відеоінструкцією користувача Електронного кабінету можна ознайомитися за посиланням: