Як отримати 1000 гривень за вакцинацію: точна інструкція

Дата: 13.12.2021 13:51
Кількість переглядів: 2061

Кабінет Міністрів підтримав Постанову про виплату 1 тисячі гривень вакцинованим українцям. Подати заявку можна буде через додаток Дія у декілька кліків, для цього необхідно оформити спеціальну карту в одному із банків-партнерів. Пілот проєкту стартує 13 грудня, а перший етап програми почне діяти з 19  до 29 грудня, тоді українці зможуть подати заявку.

Як отримати виплату  можна дізнатися на спеціальному лендінгу від порталу Дія. Отримати кошти можуть громадяни України старше 18 років та які мають “зелений” сертифікат про вакцинацію.

Подача заявки відбувається у декілька кроків:

• Оформлення спеціальної картки єПітримка в одному із банків-партнерів. Кожного дня до переліку банків буде додаватися нові (наразі це 4 банка – Монобанк, Альфа-банк, А-банк, Укргазбанк). Відкрити картку можна як онлайн, так і офлайн, але отримати гроші на звичайну картку не можна.
  • Завантажити або оновити додаток Дія й авторизуватись у ньому.
  • Перевірити наявність “зеленого” сертифікату про вакцинацію у додатку. Важливо: сертифікат на порталі Дія або паперовий від сімейного лікаря не підходить. Отримати COVID-сертифікат в додатку можна за допомогою ID-картки або паперового паспорта.
  • В розділі “Послуги” обрати пункт єПідтримка.
  • Обрати картку для виплати та очікувати надходження коштів.

Для того, щоб скористатися грошима, картку єПідтримка необхідно буде додати у платіжну систему смартфона, наприклад Apple Wallet для iPhone.  Далі карткою можна розраховуватися як іншими – прикладати до терміналу та проводити оплату.

Витратити отриману 1 тисячу гривень можна протягом чотирьох місяців на послуги бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії. Це – театри, кіно, музеї, спортивні зали, концерти, книги та квитки на подорожі в межах України.