Мар'їнське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує

Дата: 01.02.2022 09:20

Ідентифікація і реєстрація тварин – запорука епізоотичного благополуччя

Ідентифікація і реєстрація тварин запроваджується з метою:

• одержання оперативної і надійної інформації про поголів'я, щодо статі, віку, породи та його місцезнаходження для поліпшення управління і прогнозування ринків продукції тваринництва;
  • охорони території України від епізоотичних захворювань;
  • контролю за санітарним станом, якістю і походженням продукції тваринного походження;
  • оптимізації запровадження планів ветеринарної медицини щодо попередження (профілактики), ветеринарного контролю, лікування та ліквідації інфекційних, інвазійних і незаразних хвороб;
  • забезпечення візуальної ідентифікації кожної тварини в стаді; підтвердження права власності на тварин.

Відсутність ідентифікації веде до  відсутності контролю за епізоотичною ситуацією та можливого потрапляння на ринки  (торгівельну мережу) небезпечної продукції тваринного походження.

Згідно зі статтею 5 Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин» юридичні та фізичні особи, що провадять діяльність з розведення, утримання та продажу тварин, зобов’язані ідентифікувати усіх тварин у господарстві. Переміщення юридичними та фізичними особами тварин, які не відповідають вимогам законодавства про ідентифікацію та реєстрацію  тварин, забороняється.

Об'єктом ідентифікації та реєстрації є сільськогосподарські тварини - велика рогата худоба, коні, свині, вівці, кози.

Порушення законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин тягне за собою цивільну та, адміністративну, дисциплінарну або кримінальну відповідальність згідно із законом.

Ідентифікацією та реєстрацією сільськогосподарських тварин на території колишнього Мар'їнського району займаються спеціалісти Мар'їнської районної держаної лікарні ветеринарної медицини.