У читальному залі Мар’їнської міської центральної бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-шани "Болить і досі всім Афганістан".

Дата: 15.02.2022 15:46

Щорічно 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав та річниця виведення радянських військ з Афганістану у 1989 році.

Участь колишньої УРСР в цьому військовому конфлікті коштувало життя більше трьох тисяч наших українських солдатів і офіцерів, десятки вважається зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон.

Поранення отримали більше 8 000 українців ( за іншими даними — більше 11 тисяч), з них 4 687 повернулися до дому інвалідами.

Із 72 осіб, відзначених за рики "афганської" війни званням Герой Радянського Союзу, є 11 українців.

15-го лютого 1989-го року було виведено останню колону радянських військ з Афганістану .