Щодо посилення контролю за організацією питного режиму

Дата: 22.02.2022 10:20

У зв’язку з пошкодженням 19.02.2022  внаслідок обстрілів обладнання насосної станції Першого підйому Південно-Донбаського водогону, яка розташована в районі селища Василівка, на лінії зіткнення з тимчасово непідконтрольною територією,  знеструмлення 21.02.2022 Донецької фільтровальної станції, в Донецькій області  склалася надзвичайна ситуація з питним водопостачанням міст Мар’їнка, Красногорівка, Волноваха, Вугледар, Курахове, Авдіївка  та інших населених пунктів. Обласною державною адміністрацією, місцевими органами влади приймаються невідкладні оперативні заходи щодо забезпечення міст та районів області послугою з централізованого водопостачання, вирішено питання щодо забезпечення населених пунктів альтернативними джерелами водопостачання та підвозу води в у міста, що залишилися  без централізованого водопостачання,  але для відновлення водопостачання в повному обсязі потрібен деякий час.

Головне управління Держпродспоживслужби в Донецькій області в умовах цієї надзвичайної події, з метою недопущення ускладнень санітарно-епідемічної ситуації  серед найбільш вразливої категорій населення – дітей, зокрема тих, що перебувають в організованих дитячих колективах,  закликає власників (засновників) та керівників закладів, що надають освітні, виховні, соціальні  та інші послуги дітям, посилити контроль за організацією питного режиму, для чого забезпечити заклади фасованою водою промислового виробництва, яка відповідає вимогам Державних санітарних норм і правил  «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною ДСанПіН 2.2.4-171-10», що підтверджується виробником, в кількості, що забезпечує потреби дітей відповідно встановленим фізіологічним нормам (до 1,5 л на день). При використанні установок із дозованим розливом негазованої фасованої води (кулери) заміну ємності здійснювати не рідше одного разу на 2 тижні. У крайньому випадку забезпечити питний режим за рахунок кип'яченої води. На період  надзвичайної ситуації, пов'язаною з перебоями питного водопостачання, при організації харчування дітей рекомендовано переглянути асортимент страв та кулінарних виробів з пріоритетом приготування таких, які є виключно небезпечними в епідемічному відношенні. Також наполегливо пропонуємо посилити дезінфекційний режим на харчоблоці, зокрема під  час миття столового посуду проводити його дезінфекцію дозволеними дезінфекційними засобами відповідно регламенту виробника цих засобів.