З Днем матері! - Володимир Зеленський

Дата: 08.05.2022 11:31

Це особливий День матері. Обпалений війною, але з гарячим серцем, великою внутрішньою силою, вірою та героїзмом українських мам. Кожна з вас здійснила подвиг заради своїх дітей, заради України. Шана і вдячність вам!

Зі святом!
_________

This is a special Mother's Day. Scorched by war, but with a warm heart, great inner strength, faith and heroism of Ukrainian mothers. Each of you performed a feat, for the sake of your children, for the sake of Ukraine. Honor and gratitude to you!

Сongratulations!

Photo: Wolfgang Schwan, Erin Trieb, Alex Lourie, Juan Carlos, Aris Messinis, Petr Josek, Chris McGrath, Salwan Georges, Juan Carlos.