Став відомий алгоритм пошуку зниклих безвісті під час війни

Дата: 23.06.2022 11:48

У Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України назвали три кроки, які потрібно зробити, якщо ви втратили зв’язок з рідною чи близькою людиною через війну.

1. Повідомте органи Нацполіції за місцем проживання про зникнення людини:

– отримайте від слідчого Нацполіції витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР);

– якщо ви близький родич зниклого (батько, мати, дитина, брат чи сестра) – здайте біологічний ДНК-матеріал.

2. Зверніться до Національного інформаційного бюро на цілодобову гарячу лінію 1648 та за спільно з оператором заповніть спеціальну анкету зниклого безвісти.

3. Зверніться до колцентру уповноваженого з питань зниклих безвісти для уточнення інформації:

– 0800 339-247 (с понеділка по п’ятницю с 9.00 до 17.00);

– (095) 896-04-21 (віддалений режим роботи: тільки повідомлення у Telegram та Viber);

– (050) 600-25-37 (віддалений режим роботи: тільки повідомлення у Telegram та Viber).

При зверненні про пошук зниклих безвісти варто надати якомога більше інформації про людину: копії документів, медичних документів (зокрема від хірурга, стоматолога, травматолога), фото та відео зниклої людини, її медичні довідки, особливі прикмети (шрами, татуювання) тощо.