A A A K K K
для людей із порушенням зору
Мар'їнська міська військова адміністрація
Покровського району Донецької області

Оплата житлово-комунальних послуг у зоні бойових дій

Дата: 16.08.2022 11:37
Кількість переглядів: 116

В умовах воєнного стану для підтримки громадян урядом було запроваджено певні пом’якшення, зокрема й щодо обов’язків по сплаті житлово-комунальних послуг. Чи означає це, що до кінця війни українці можуть не платити за утримання будинку, опалення, постачання води, газу та електроенергії?

?Що передбачає закон?

З 24 лютого 2022 року і до припинення чи скасування воєнного стану в Україні

уряд постановою від 05.03.2022 № 206 заборонив:

? нарахування та стягнення неустойки (штрафів, пені), інфляційних нарахувань, процентів річних, нарахованих на заборгованість, утворену за несвоєчасне та/або неповне внесення населенням плати за житлово-комунальні послуги;

? припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

??Звертаємо увагу, що змінами НЕ передбачено звільнення від обов’язку сплатити за СПОЖИТІ комунальні послуги. Стосується це і тих українців, що проживали або досі проживають у зоні ведення бойових дій. Борги у такому випадку накопичуватимуться, але пеню та штрафи в умовах воєнного стану НЕ нараховуватимуть і постачання послуг НЕ припинятимуть.

? Разом із тим особи, які були вимушені покинути свої домівки, можуть розраховувати на зменшення або звільнення від сплати житлово-комунальних послуг. Так, відповідно до ст. 7 Закону України “Про житлово-комунальні послуги” громадяни мають право на:

?зменшення розміру плати за житлово-комунальні послуги у разі їх ненадання, надання не в повному обсязі або зниження їхньої якості;

?неоплату вартості комунальних послуг у разі їх невикористання за період тимчасової відсутності в житлі споживача та інших осіб понад 30 календарних днів, за умови документального підтвердження.

?? В останньому випадку, щоправда, є декілька важливих нюансів:

?звільнення від оплати можливо ЛИШЕ у разі, якщо помешкання не обладнані лічильниками (за їх наявності – необхідно раз на місяць подавати попередні покази);

? у будь-якому разі підлягають оплаті послуги з управління багатоквартирним будинком та постачання теплової енергії;

? у разі відсутності у помешканні більше 30 днів, необхідно звернутися до надавачів послуг із письмовою заявою, в якій обов’язково слід вказати прізвище, ім’я та по батькові, адресу реєстрації, місця фактичного проживання, телефон та підстави звільнення від оплати послуг. Таку заяву варто супроводити одним із документів, що підтверджують:

? службу в ЗСУ

? реєстрацію внутрішньо переміщеною особою

? проходження лікування тощо;

? період перерахунку складає один місяць.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь