11 вересня - Міжнародний день пам'яті жертв фашизму

Дата: 11.09.2022 10:26

День пам’яті жертв фашизму — це день пам’яті мільйонів людей, які загинули у результаті нелюдського експерименту. Незчисленна кількість мирних жителів та солдатів віддали життя під бомбами, від хворіб, від голоду, холоду, у концтаборах.

З 1962 року цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадає дві пов’язані з Другою світовою війною дати — день її початку і її повного завершення.

Україна найбільш постраждала у роки Другої світової війни. Прямі втрати населення — вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклих безвісти — складають понад 8 мільйонів осіб.