Безробіття під час війни та шляхи його подолання. Державна служба зайнятості – безробітним
13 лютого відбувся інформаційний вебінар із загальних питань зайнятості для осіб, які нещодавно отримали статус безробітного.
Провідний фахівець з профорієнтації відділу кар'єрного консультування Юлія Могукало розповіла слухачам про комплекс соціальних послуг, які надає служба зайнятості. Більш детально зупинилась на послузі служби зайнятості, як професійне навчання. Безробітні дізнались про можливість участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру, суспільно корисних роботах. Фахівчиня акцентувала увагу безробітних на права та їх обов’язки, особливості обслуговування клієнтів у період воєнного стану. Учасники вебінару познайомилися з електронними сервісами державної служби зайнятості, зокрема "Електронним кабінетом шукача роботи", який дає можливість розмістити резюме, уточнити заплановані та фактичні дати, дізнатися про заходи, які проводитиме служба зайнятості та ін. Профконсультантка проінформувала про сучасні джерела, які доступні в онлайн форматі:
Єдиний портал вакансій Державної служби зайнятості https://jobportal.dcz.gov.ua/.
Всеукраїнська база вакансій на Telegram каналі «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://bit.ly/38Z2E6I.
Чат-бот Донецької обласної служби зайнятості у месенджері Telegram - https://bit.ly/2UnnJwh.
До проведення вебінару долучився головний спеціаліст відділу організаційно-інформаційної роботи Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області Ірина Арап. Вона пояснила учасникам важливість легального працевлаштування та надала роз`яснення стосовно страхового стажу, який враховується під час призначення пенсії, ознайомила слухачів з умовами та порядком призначення, перерахунку та виплати пенсій, а також з можливостями, які мають громадяни, користуючись веб-порталом Пенсійного фонду України. Фахівчиня запропонувала шукачам роботи зареєструватися на веб-порталі з метою самостійного контролю за сплатою роботодавцем страхових внесків.
Під час вебінару учасники дізналися про таку можливість працевлаштування, як створення сім’ї патронатного вихователя для догляду за дитиною, що перебуває у складних життєвих обставинах. Юлія Могукало роз’яснила суть і зміст патронату над дитиною та поінформувала про можливість подання документів як кандидата у патронатні вихователі до служби у справах дітей. Бажаючі отримали особисті консультації з питань відбору кандидатів у патронатні вихователі.