Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці повідомляє про ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми

Дата: 28.03.2023 14:01

Торгівля людьми – це не міф, це жахлива реальність. Сьогодні проблема торгівлі людьми набуває особливого значення та актуальності через широкомасштабне вторгнення російської федерації в Україну, у зв’язку з чим мільйони людей вимушені були евакуюватися на інші території або за кордон.

На жаль, цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками, тому кожен має зробити все можливим, щоб вберегтись від цього явища.

Не варто погоджуватися на роботу, якщо:

- давлять і вимагають дати згоду негайно (бажаючих багато, чекати не будемо);

- пропонують працювати нелегально (не треба платити податки, тому зарплатня більша);

- не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити (яке це має значення);

- вимагають віддати паспорт або інші документи (це треба для одержання дозволу, оформлення договору і т.д.);

- вимагають плату за працевлаштування (я маю компенсувати свої видатки на ваше працевлаштування і маю бути впевнений/впевнена, що ви не передумаєте);

- не надають інформації, про роботу, яку треба виконувати (яка різниця, кваліфікація не має значення, розберетеся тощо);

- пропонують явно завищену заробітну плату (це ексклюзивна пропозиція, тільки для вас, бо я відчуваю до вас симпатію і т.д.) тощо.

Що варто робити:

- триматися по двоє або більше;

- не сідати до автомобілів поодинці, записувати номерні знаки авто, котрим їдете;

- в жодному разі не віддавати документи;

- зробити копії важливих документів і надіслати їх на електронну пошту;

- довіряти свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції;

- не погоджуватися на неофіційну роботу;

- повідомляти рідним докладну інформацію про місце перебування та про подробиці роботи;

- у підозрілих ситуаціях звертатися до поліції або прикордонників тощо.

Ознайомитись з інформаційними матеріалами можна на інформаційному порталі: https://www.pratsia.in.ua/forced_labour.php.

Додаткова інформація про проблему торгівлі людьми, а також контакти організацій, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми, на сайті: stoptrafficking.org.

Детальніше про правила безпечного працевлаштування за кордоном на сайті 527.org.ua та/або за посиланням: https://www.527.org.ua/.