Правила надання домедичної допомоги людині, яка тоне

Дата: 06.06.2023 12:53

Російські терористи підірвали Каховську ГЕС. За словами Премʼєр-міністра Дениса Шмигаля, є ризик затоплення до 80 населених пунктів. «Велика вода» несе безліч загроз, тож закликаємо дослухатися до повідомлень з офіційних джерел органів влади.

Також нагадуємо правила надання домедичної допомоги людині, яка тоне.

Передусім важливо переконатися, що порятунок інших не зашкодить вам самим – бережіть власне життя, не ризикуйте ним. Покличте на допомогу, якщо не впевнені у власних силах. Пам’ятайте, що надавати першу допомогу у воді можуть лише досвідчені рятувальники.

Якщо людина, яку витягли з води, не реагує на вас, викличте екстрену медичну допомогу за номером 103 та:

🟢 Перевірте, чи постраждалий дихає за принципом «чую, бачу, відчуваю».

(Прислухайтесь до дихання («чую»), подивитися, чи рухається грудна клітка («бачу»), відчути, чи дихає людина, наблизивши до її рота щоку («відчуваю»)

Якщо так:

☛ покладіть людину спиною на рівну, тверду поверхню;

☛ максимально розігніть голову постраждалого, висуньте нижню щелепу (якщо впевнені, що людина не зазнала травми хребта);

☛ очистість рот від видимих сторонніх об’єктів, наприклад, бруду, піску.

🔴 Якщо постраждалий НЕ дихає, виконайте 5 «рятувальних вдихів»:

☛ затисніть людині ніс та видихніть повітря їй в рот до підйому грудної клітки (якщо маєте, скористайтеся бар’єрним пристроєм: маскою-плівкою/маскою-клапаном);

☛ повторіть 5 разів.

Маленьким дітям штучне дихання можна проводити, одночасно вдуваючи повітря в рот та ніс.

🟢 Перевірте, чи з’явилося дихання. Якщо ні – розпочинайте натискання на грудну клітку:

☛ покладіть долоні (одна на одну) на середину грудної клітки постраждалого;

☛ випряміть руки в ліктях і натисніть на них вагою власного тіла;

☛ зробіть 30 натискань;

☛ повторіть два штучні вдихи.

❗ Продовжуйте цикли «30 натискань – 2 вдихи» до прибуття медиків або поки постраждалий не почне дихати самостійно.

❗ Якщо постраждала – дитина, проводьте реанімаційні заходи у співвідношенні 15 натискань – 2 вдихи.

❗ Якщо не маєте бар’єрного пристрою і не можете виконувати штучні вдихи «рот до рота», проводьте лише натискання на грудну клітку.

❗ Якщо людина прийшла до тями до приїзду лікарів, її слід зігріти.

❗ Не залишайте постраждалого наодинці. За можливості накрийте його сухою теплою ковдрою і дочекайтеся прибуття медиків.

Міністерство охорони здоров'я України