Не вистачає страхового стажу? Його можна «докупити»

Дата: 09.01.2024 11:24

Шановні платники! Головне управління ДПС в Донецькій області інформує, що громадяни, яким не вистачає страхового стажу для призначення пенсії, можуть його докупити. Для цього їм необхідно звернутись із заявою до податкової служби та укласти договір добровільної участі в загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні.

Заяву можна подати в паперовій формі у ЦОПі за місцем реєстрації (бланк заяви надається у податковому органі) або в електронному вигляді через Електронний кабінет.

Перелік обов’язкових документів до заяви:

копія паспорта;

копія коду;

копія трудової книжки;

виписка з системи персоніфікованого обліку (ОК-5).

Для подачі електронної заяви потрібен один з видів кваліфікованого електронного підпису: Id.gov.ua (MobileID та BankID), «Хмарний» кваліфікований електронний підпис, Дія Підпис.

Після перевірки викладених у заяві відомостей, у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви, укладається договір про добровільну участь.

У разі відмови особа отримує повідомлення з поясненням причин відмови.

Вид сплати.

Одноразова сплата: 22% від мінімальної заробітної плати із застосуванням коефіцієнту 2.

Щомісячна поступова сплата ( договір укладається строком не менше ніж 12 місяців): 22% від мінімальної заробітної плати.

Докупити стаж можна, якщо громадянин офіційно не працював у певні періоди з 01.01.2004, а також не належав до категорії застрахованих осіб.

Період, за який сплачено єдиний внесок, відповідно до укладеного договору про добровільну участь буде зараховано до страхового стажу після подання податкової декларації про майновий стан з відомостями про суми сплаченого добровільного єдиного внеску.