Голоси Революції гідності: Ігор Козловський

Дата: 20.02.2024 12:29

«Я і мої друзі, учні — ми всі підтримали Майдан. Так і розпочався наш донецький, невеличкий Майдан, де збиралися наші однодумці, всі люди, яких ми знали», — Ігор Козловський, вчений-релігієзнавець, полонений т.зв. «ДНР», учасник Ініціативної групи «Перше грудня».

10 років минуло від завершення Революції Гідності. 20 лютого 2014 року в центрі Києва відбувся масовий розстріл протестувальників, а наступного дня стало відомо про втечу зі столиці тодішнього президента Януковича.

У ці дні, вшановуючи пам’ять Героїв небесної сотні, ми згадуємо події Майдану та пробуємо визначити для себе, як змінили нас ці події, яке значення має Майдан для нашого суспільства.

Український інститут національної пам’яті у 2014-2018 роках провів запис усних свідчень учасників та очевидців Революції Гідності. На основі цих записів ми щорічно публікуємо добірки цитат.

Цьогоріч у добірці — міркування людей, яких ми називаємо суспільними авторитетами. Їхня участь у Майдані була важливою для протестувальників, підтримувала у вирішальні дні. А також лідерів громадської думки, чия позиція слугує орієнтиром для багатьох, чиї рефлексії можуть впливати на суспільний поступ.