До уваги роботодавців: щодо мінімальної заробітної плати

Дата: 11.06.2024 11:49

Шановні платники! Головного управління ДПС у Донецькій області нагадує, що мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств, установ, організацій усіх форм власності і господарювання та фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, за будь-якою системою оплати праці. Її розмір встановлюється і переглядається відповідно до статей 9 і 10 Закону України "Про оплату праці" та не може бути нижчим від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» з 01.04.2024 розмір мінімальної заробітної плати у місячному розмірі становить 8000 грн., у погодинному розмірі – 48 гривень. Звертаємо увагу, що з 01.04.2024 роботодавець зобов’язаний встановити розмір заробітної плати, яку нараховує найманим працівникам, не нижче 8000 грн. та сплатити до бюджетів податок на доходи фізичних осіб у сумі не менше 1440 грн (8000 х18%) і військовий збір – не нижче 120 грн (8000 х1,5%). Розмір МЗП впливає на мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка з 01.04.2024 складає 1760 грн (8000 х 22 %). Максимальна сума єдиного внеску з 01.04.2024 – 26 400 грн (8000 х 15 х 22 %).

Звертаємо увагу роботодавців, що недоотримання мінімальних державних  гарантій в оплаті праці є порушенням трудового законодавства.

Корисні посилання: