Працевлаштування осіб з інвалідністю – результат праці фахівців служби зайнятості

Дата: 09.07.2024 16:47

Фото без опису

Проблема працевлаштування осіб з інвалідністю є актуальною та непростою. Консультанти роботодавців постійно проводять інформаційно-роз'яснювальну роботу серед роботодавців щодо надання компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих людей з інвалідністю. Не всі роботодавці готові приймати на роботу працівників з інвалідністю, і потрібна, скажімо, третя сторона, яка б виступала за права людини і була посередником між роботодавцем і людиною – і це служба зайнятості.

Мар’їнський районний центр зайнятості постійно працює в напрямку щодо сприяння працевлаштуванню осіб з інвалідністю. На обліку в центрі зайнятості перебувала 41 особа даної категорії, з яких 12 осіб працевлаштовано за 6 місяців цього року. Сприяючи працевлаштуванню, фахівці центру зайнятості пропонували профорієнтаційні послуги, такі як професійне навчання та перенавчання. На професійне навчання направлено 10 осіб з інвалідністю. З них 1 особа проходила стажування безпосередньо на виробництві, 9 осіб навчалися на курсах цільового призначення у Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості за напрямом «Цивільний захист у сучасних умовах». Після закінчення навчання безробітні отримали свідоцтво державного зразка про присвоєння відповідної кваліфікації. Закінчили профнавчання 10 осіб, всі вони працевлаштовані. Для пошукачів роботи з інвалідністю систематично проводяться семінари, тренінги, ярмарки вакансій. Вони мають вільний доступ до всіх сучасних джерел інформації служби зайнятості, серед яких: описи професій, довідники, переліки рекомендованих навчальних закладів, тощо. Також фахівці центру зайнятості здійснюють поглиблене профілювання для визначення рівня мотивації до працевлаштування та поглиблене профдіагностичне обстеження з метою професійного відбору.

Одним з випадків вдалого працевлаштування людини з інвалідністю можна вважати приклад Богдана, інваліда ІІІ групи, який нещодавно звернувся до районного центру зайнятості та був зареєстрований як безробітний. Пошукач роботи, мешканець Мар'їнської територіальної громади, є внутрішньо переміщеною особою. Має повну вищу освіту, у 2003 році закінчив Харківську державну зооветеринарну академію та отримав кваліфікацію технік-технолог з виробництва та переробки продукції тваринництва. За досвідом роботи пройшов шлях від фельдшера ветеринарної медицини до завідувача складом, потім завідувача господарством.

За період перебування на обліку в центрі зайнятості безробітний разом із фахівцями опрацював кілька вакансій з урахуванням особливостей фізичного стану та умов праці, пройшов співбесіди з роботодавцями. Йому надані всі інформаційно-консультаційні послуги та рекомендації з працевлаштування, відвідав кілька семінарів з техніки пошуку роботи. Та вже незабаром особу з інвалідністю, після підвищення кваліфікації в Полтавському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, було працевлаштовано за направленням Мар’їнського районного центру зайнятості до фізичної особи-підприємця на посаду «Продавець-консультант». Очікуємо, що колишній безробітний і надалі успішно працюватиме саме у цього підприємця, адже він дуже тепло зустрів його та допомагає опановувати нові умови праці.

Сподіваємось, що суспільство буде сприймати осіб з інвалідністю не як клієнтів соціальних фондів, а як професіоналів, які потребують реалізації свого права на працю, на використання своїх здібностей і талантів. І це буде результатом праці фахівців служби зайнятості.