Підтримуємо підприємців заради економічного благополуччя України
З моменту вторгнення РФ в Україну та початком активної фази бойових дій кількість працюючих підприємств Донецької області значною мірою скоротилося. Підприємці призупиняють бізнес, виїжджають зі своїх громад у більш безпечні регіони, де не завжди виходить одразу відновити бізнес. Але консультанти роботодавця Мар’їнського районного центру зайнятості не припиняють надавати послуги підприємцям Курахівської та Мар’їнської громад. Вони інформують роботодавців про активні програми Державної служби зайнятості, діючі грантові програми та інші послуги з метою підтримати працедавців, допомогти відновити релоковані підприємства, зберегти робочі місця.
Таку підтримку постійно відчувала підприємиця Наталія Шкуро. До війни жінка вела у Покровському районі роздрібну торгівлю ювелірними виробами, але змушена була призупинити діяльність, звільнити продавчинь і виїхати в безпечний регіон. Вона зупинилася у місті Дніпро і майже два роки підприємницьку діяльність не вела, намагалася просто перечекати важкі часи. Протягом всього цього періоду консультанти роботодавця Мар’їнського районного центру зайнятості постійно підтримували зв’язок з підприємицею, інформували про грантову програму «Власна справа» та інші активні програми державної служби зайнятості, пропонували послуги у підборі кадрів.
На початку року Наталія прийняла рішення відновлювати бізнес у Дніпрі: орендувала у торговельному центрі невеличке приміщення під ювелірний відділ, відновила зв’язки з постачальниками і встала за прилавок. Згодом зрозуміла, що може відкрити ще один відділ. Жінка знайшла підходяще приміщення, а фахівці центру зайнятості допомогли вирішити кадрове питання. Рекрутери підібрали працівницю, яка працювала на підприємстві, що займалося виготовленням ювелірних виробів, а наразі перебувала у простої. Наталія працевлаштувала жінку за сумісництвом.
Працівниця мала статус ВПО, тому консультантка роботодавця Юлія нагадала роботодавиці, що вона може отримати компенсацію витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Юлія обговорила з Наталією умови отримання послуги, пояснила механізм подачі заяви. Але в ході заповнення та подання заяви через Дію у підприємиці виникли певні складності. Щоб допомогти роботодавиці, Юлія узгодила з Наталією дату та час робочої зустрічі та відвідала підприємство. Фахівчиня з’ясувала потреби підприємиці, допомогла скласти та підписати у Дії заяву на призначення компенсації. Комісія Донецького обласного центру зайнятості розглянула заяву підприємниці і прийняла позитивне рішення. Тепер Наталія отримає компенсаційні виплати від Державної служби зайнятості за працевлаштування внутрішньо переміщеної особи. Компенсаційні програми від Державної служби зайнятості сприяють розвитку малого та середнього бізнесу в Україні, збереженню та створенню робочих місць, що позитивно впливає на економічне благополуччя України.
Нагадуємо, що роботодавець (крім бюджетних організацій) може отримати компенсацію витрат на оплату праці при працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб під час дії воєнного стану на умовах трудового контракту, зокрема за сумісництвом (https://dcz.gov.ua/employer/choiceprofit/vpowar). Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого ВПО. Наразі ця сума становить 8000 гривень на місяць. Максимальна тривалість виплати компенсації – 3 місяці з дня працевлаштування ВПО, а у випадку працевлаштування внутрішньо переміщеної особи з інвалідністю – 6 місяців.
Щоб отримати таку компенсацію, необхідно:
1) працевлаштувати ВПО;
2) подати заяву;
3) дочекатися результатів розгляду заяви;
4) отримати кошти.
Варто зазначити, що роботодавець може подати таку заяву не раніше ніж через 5 календарних днів, але не пізніше 6 місяців із дня працевлаштування особи. Це можна зробити, звернувшись до центру зайнятості або через портал Дія.
Для отримання додаткової інформації звертайтеся до Мар’їнського районного центру зайнятості за телефонами: 0990501900 (Юлія), 0669017979 (Людмила).