26 КВІТНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ
26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна катастрофа ХХ століття – аварія на Чорнобильській АЕС. Того дня під час експерименту на 4-му реакторі атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу, яку вітер поніс на північний захід. Унаслідок цього радіоактивним цезієм було забруднено 3/4 території Європи.
Україна за кількістю потерпілих від аварії посідає перше місце серед колишніх республік радянського союзу. За інформацією Інституту Національної пам’яті України, 2 293 українські міста та селища з населенням близько 2,6 мільйонів людей були забруднені радіоактивними нуклідами. Понад 90 000 осіб евакуювали з 81 населеного пункту України до кінця літа 1986 року.
Сьогодні ми вшановуємо пам’ять жертв радіаційних катастроф, а також самовідданість і професіоналізм персоналу ЧАЕС, пожежників, військовослужбовців, медиків, учених, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.
Низький уклін ліквідаторам цієї страшної аварії за ваш героїчний подвиг. Міцного здоров`я вам, довгих років життя, сімейного затишку та мирного неба.
Світла пам'ять загиблим, які самовіддано боролися з атомним лихом, а також всім, хто втратив своє життя через цю катастрофу.
Така кількість людських жертв повинна завжди нагадувати про можливі жахливі наслідки порушення принципів ядерної безпеки, і сьогодні, в умовах воєнної агресії, це питання стало ще більш актуальнішим.
Нехай такій трагедії більше ніколи не буде повторення…