Мар'їнське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області інформує
Останнім часом в Донецькій області погіршилася ситуація з ротавірусної інфекції в закладах дошкільної освіти, а саме в п'яти закладах дошкільної освіти захворіло 29 дітей.
Ротавірусну інфекцію у дітей часто називають «хворобою брудних рук», але насправді можливостей заразитися набагато більше, ніж може здаватися на перший погляд.
Шлях передачі інфекції: предмети побуту, інвентар, іграшки, брудні руки, інфікована вірусами їжа, водопровідна, колодязна або річкова вода. Це гостре інфекційне захворювання, що викликається патогенними ротавірусами і протікає з переважним ураженням шлунково-кишкового тракту.
Гострий період інфекції, як правило, починається різко, з болю в животі і необґрунтованої слабкості. А через лічені години хворий вже страждає від багаторазової блювоти і частого водянистого стільця. Блювота і діарея провокують різке зневоднення, буквально «позбавляє сил» і здатне привести до ускладнень (порушення серцебиття, судоми, сплутаність свідомості та інші). Саме швидке зневоднення робить ротавірусну інфекцію вкрай небезпечною для маленьких дітей. І на етапі кишкових проявів ротавірус легко сплутати з сильним харчовим отруєнням.
Але до симптомів досить швидко приєднується інтоксикація і респіраторний синдром-температура і катаральні явища, у вигляді нежиті, першіння і болю в горлі. У зовнішнє середовище вірус потрапляє з виділеннями хворих. Ускладнює епідемічну ситуацію й те, що виділення ротавірусів спостерігається також від ззовні здорових дітей та дорослих осіб, яких значно більше за кількість хворих.
Саме тому важливо забезпечувати профілактичні заходи у дошкільних навчальних закладах. Із метою запобігання захворюванню необхідно:
– слідкувати за особистою гігієною дітей, інформувати батьків щодо необхідності (ретельного миття рук, використання лише власних предметів особистої гігієни тощо);
– додавати у дитячий раціон тільки якісні продукти харчування (постачальники харчових продуктів повинні мати погодження на постачання з Держпродспоживслужбою) та чисту кип’ячену воду (навіть воду промислового додаткового очищення);
– ретельно мити інгредієнти, з яких готуватиметься їжа;
– дотримуватися санітарних правил щодо термічної обробки продуктів, не зберігати їжу довго навіть в холодильнику;
– сирі продукти зберігати окремо від приготованих; при купанні у водоймах і басейнах не допускати попадання води в рот;
– при купанні у водоймах і басейнах не допускати попадання води в рот;
– за появи «сигнальних» симптомів захворювання важливо своєчасно надати медичну допомогу дитині та ізолювати її від здорових дітей;
– не відвідувати дошкільно-навчальні заклади у випадку виникнення респіраторних симптомів (нежить, біль у горлі, кашель, чхання, підвищення температури тіла, тощо).
– при перших ознаках захворювання не займатися самолікуванням, а негайно звертатися до лікаря!
Виконання цих нескладних порад допоможе уникнути захворювання і збереже ваше здоров’я і ваших близьких!